دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

100 اکتشافی که جهان را تکان داد - کندال هاون

05 خرداد 1396 12:25 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 5 با 1 رای
100 اکتشافی که جهان را تکان داد - کندال هاون

100 اکتشافی که جهان را تکان داد
نویسنده: کندال هاون
مترجم: رضا جولایی
نشر جویا


کندال هاون
متولد 1946
ایالات متحده

 

رضا جولایی
متولد 1329
نویسنده و مترجم


هرانسانی آرزوی کشف چیزی را دارد. کشف هر چیزی به معنای پیدا کردن یا مشاهده‌ی چیزی جدید و ناشناخته است که همیشه وجود داشته ولی تا پیش از آن کسی توجهی به آن نداشته است. اکتشاف‌ها سبب پیشرفت تمدن بشری می‌شوند و دانش بشر را گسترش می دهند و معمولا به شکلی ناگهانی اتفاق می‌افتند. این اثر، اکتشاف‌های بزرگ جهان را که بر رشد علوم انسانی در طول تاریخ مدون بشر تأثیر داشته، بطور خلاصه شرح می‌دهد، و تصویر جامعی از پیشرفت علوم، به خواننده ارائه می‌دهد.
 این مواردشامل کشف ارشمیدس درباره‌ی دو مفهوم بنیادی فیزیک « اهرم‌ها و اجسام شناور» ، کالبدشناسی بدن انسان، کشف قمرهای مشتری، الکترون‌‌ها، سیاه‌چاله‌ها
و... می‌شود.

مدخل‌ها به ترتیب تاریخ تنظیم شده  است و در پایان کتاب، فهرست اکتشاف‌ها برحسب موضوع و فهرست الفبایی نام دانشمندان ارائه شده است. افزون بر این فهرست 40 اکتشاف مهمی که در فهرست فعلی نیامده است و منبع مهمی برای دانش آموزانی که می خواهند در این زمینه به تحقیق بپردازند ارائه شده است. خواننده از مطالعه‌ی کتاب و داستان زندگی دانشمندان
لذت می برد و به خِرَدی  که در کشف آن‌ ها به کار رفته
می اندیشد و سبب می شود به دنبال پژوهش در رشته‌ی مورد علاقه خود برود.
در این کتاب  100 اکتشاف بزرگ جهان به طور خلاصه آمده است. اکتشافاتی که بزرگترین تاثیر را بر رشد علوم انسانی و تفکر ما  داشته‌اند.


سه هدف مهم در نوشتن این کتاب:
1- نشان دادن اکتشافات علمی کلیدی، و  تاثیر آن بر تفکر و ادراک بشری.
2- اهمیت هر اکتشاف در پیشرفت و گسترش علم.
3- نشان دادن گسترش اکتشافات علمی از دیگر طریق مسیری که این اکتشافات بخصوص ایجاد کرده است.


بد نیست بدانید دانشمندانی که این 100کشف  بزرگ را انجام داده ‌اند، خصوصیات اخلاقی و روحی مشترکی داشته‌اندو متخصص در حوزه علوم انسانی و اهل تفکر بوده‌اند.
بیش‌ترشان به طبیعت وجهان پیرامون علاقه نشان می‌دادند. سخت کار
 می‌کردند، آن‌ها اشتیاق فراوان به کار و رشته علمی مورد علاقه‌شان داشتند. این‌ها الگویی هستند از زنان و مردانی موفق که از فرصت‌ها نهایت استفاده را برده‌اند.


وقتی ارشمیدوس مفهوم شناور بودن را کشف کرد.
از حمام بیرون دوید و کلمه‌ای را فریاد زد که بسیار معروف شد.«اروکا!» یعنی، « یافتم» این کلمه بعدها بسیار به کار رفت از جمله زمانی که جویندگان طلا در کالیفرنیا، به طلا رسیدند.

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.