دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

مجموعه‌ی مشاهیر خفن - مایکل کاکس

01 خرداد 1396 11:01 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 4.67 با 3 رای
مجموعه‌ی مشاهیر خفن - مایکل کاکس

مجموعه‌ی مشاهیر خفن
لئوناردو داوینچی
نویسنده: مایکل کاکس
مترجم: علی رمضانی مقدم
انتشارات پیدایش


نویسنده:
مایکل کاکس
متولد1948
انگلیس

 

درباره مشاهیر خفن:
مجموعه «مشاهیر خفن» اطلاعات زیادی درباره مخترعان مختلف و اختراعاتشان در اختیار کودکان و نوجوانان می‎‌گذارد؛ مخترعان با اینکه دیگر زنده نیستند هنوز هم با کارهایشان آدم‌ها را انگشت به دهان می‌کنند و این ویژگی در 10 مخترعی که در این مجموعه  است، وجود دارد.
 در این کتاب مخاطبان می‌توانند در

دفترچه یادداشت مخترعان که سال‌های سال گم شده بودند، سرک بکشند و در صفحه اول روزنامه‌ها خبر اختراع و داستان ابتکارشان را بخوانند و با ایده‌های داغِ داغی که دنیا را عوض کردند، آشنا شوند.
در بخشی از مقدمه کتاب نوشته شده است: «نگران نباش، با خواندن این کتاب می‌فهمی این اختراعات محشر کار چه کسانی بوده و آدم‌های این کتاب، به چه دلیل استحقاق این شهرت را دارند – چون معنی مخترع شدن فقط این نیست که برای اولین بار ایده جدید و نابی به سرت بزند، شرایط دیگری هم دارد. خب مخترع می‌تواند اولین کسی باشد که ایده‌ای را ارائه می‌دهد – که در این صورت باید بگوییم لئوناردو داوینچی مخترعی است که لنگه‌اش پیدا نمی‌شود. اما مخترع همچنین می‌تواند اولین کسی باشد که اولین نمونه چیزی را می‌سازد – مثل توماس ادیسون. یا اولین کسی باشد که کاری کند دستگاهی واقعا خوب کار کند؛ طوری که همه دلشان بخواهد یکی از آن دستگاه را داشته باشند – مثل گولیلمو مارکونی ...»

او یکی از مشاهیر خفن است، چون:
معروف‌ترین نقاشی‌های جهان را کشیده است.
اولین ماشین پرنده را طراحی کرده است.
مرد اساطیری عصر رنسانس است.


حالا در این کتاب می‌توانید در دفتر یادداشت گمشده‌ی لئوناردو داوینچی سرک بکشید. به اخبار پیام میلان ناخنک بزنید و بر بال هزاران طرح و ایده‌ای که در کله‌ی این نابغه‌ی مشهور پرواز می‌کردند. بنشینید و کلی کیف کنید.

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.