دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

آشنایی با جانوران - خزندگان اثر حسن سالاری

04 اردیبهشت 1396 11:23 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 5 با 1 رای
آشنایی با جانوران - خزندگان اثر حسن سالاری

آشنایی با جانوران-خزندگان
نویسنده: حسن سالاری
انتشارات مدرسه

 

حسن سالاری
متولد1355
نویسنده و مترجم


حسن سالاری در یکم خردادماه 1355 در شهر جاجرم، در خراسان شمالی، چشم به دنیا آمد. آموزش‌های آغازین را در همان شهر فراگرفت و همواره از کتابخانه‌ی همگانی آن شهر بهره می برد. خواندن کتاب‌ را با داستان‌هایی از جانوران آغاز کرد و سپس به خواندن کتاب‌های شخصیت‌های بزرگ تاریخی ماند ژان‌دارک، قهرمان ملی فرانسه، دلیران قلعه‌ی آخولقه، داستان‌هایی از زندگی امیرکبیر و کتاب‌های علمی روی آورد. او را از دانش‌آموزان پرکاری می‌دانستند که در کنار فراگیری آموزش‌های پایه‌ای به کارهای پرورشی و بیرون از کتاب درسی گرایش فراوان دارد.
آشنایی او با دکتر مرتضی عطری، استاد گیاه‌شناسی، سرآغاز دگرگونی شگرفی در زندگی او بود. به سفارش آن استاد بود که زمان زیادی را به فراگیری زبان انگلیسی پرداخت و پس از یک‌سال توانست از کتاب‌های شناخته‌شده‌ی جهانی بهره‌برداری کند. این گونه بود که با راهنمایی یک استاد و توانمند شدن در زبان انگلیسی به فراگیری بیش از پیش دانش زیست‌شناسی پرداخت و آرام‌آرام به ترجمه‌ی کتاب‌هایی در این زمینه روی آورد و تا کنون برنده سه دوره جایزه کتاب‌های آموزشی رشد و برنده
 قلم پرنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده است.

نگاهی به کتاب
این کتاب اطلاعاتی کلی در باره خزندگان مناطق مختلف دنیا به مخاطب می دهد. اطلاعاتی مانند چرخه زندگی، شکار، تغذیه یا چگونه این جانوران محیط خود را حس و به تغییرات آن پاسخ می دهند. در این کتاب همچنین به دوزیستان اشاره می شود.
زبان و بیان کتاب ساده، روان و مناسب سن مخاطب است.
 آموزگار می تواند از اطلاعات کتاب به صورت پرسش و پاسخ برای آموزش و یادگیری بیشتر مخاطب کتاب استفاده کند.
چون خوانندگان اصلی این کتاب دانش‌آموزان ایرانی هستند، به خزندگان ایران نگاه ویژه‌ای شده است.نام خزندگان کشورهای دیگر با نواری رنگی از متن جدا شده‌اند.

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.