دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

مشاهیر علم - ماری کوری اثر جان گریبین و مری گریبین

19 فروردین 1396 11:25 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 5 با 1 رای
مشاهیر علم - ماری کوری اثر جان گریبین و مری گریبین

جان گریبین
متولد 1946
انگلستان

 

مری گریبین
متولد 1940
نیویورک

 

جان گریبین متخصص فیزیک نجومی از دانشگاه کمبریج بوده و بیش از یک صد کتاب تا کنون نوشته است.
مری گویین ، نویسنده موضوعات علمی  برای خوانندگان جوان است.

 

نگاهی بر کتاب مجموعه مشاهیر علم ماری کوری
نویسنده:جان و مری گریبین
مترجم: پریسا همایون روز
نشر و تحقیقات ذکر
کتاب‌های قاصدک

 


کتاب “آشنایی با مشاهیر علم – مجموعه 18جلدی” درمورد زندگی نامه دانشمندان و مخترعان بزرگ  ایران و جهان است. زندگینامه بی تردید از خواندنی‌ترین و جذاب‌ترین آثار مکتوب همه ی فرهنگ ها و ملل به شمار می آید. شواهد به جای مانده از پیشینیان حکایت  از آن دارد که از دیرباز انسان‌ها شوقی وصف ناپذیر برای آگاهی از سرگذشت بزرگان و نام آوران داشته اند و این اشتیاق هیچ گاه به سردی نگراییده است. گویی آدمی با خواندن زندگینامه ی بزرگان، در جاده های تاریخ با آن‌ها قدم می‌زند و در هر گام، شیرینی‌ها و تلخی‌های زندگی آنان را  می‌چشد و از آنها درس می گیرد.

آشنایی با ماری کوری، اولین کتاب از سری کتاب‌های جذابی است که به زندگی و آثار دانشمندان بزرگ پرداخته است. جان و مری گریبین در شرح حالی شیرین و خواندنی کار و زندگی ماری کوری برای دوستداران علم، به رشته‌ی تحریر درآورده‌اند.
ماریا اسکودوسکی تحت شرایطی در لهستان به دنیا آمد که امپراتوری روسیه بر این کشور حکومت می‌کرد. و طبق قوانینی که در لهستان وضع شده بود، هیچ زنی حق ورود به دانشگاه را نداشت، به همین جهت، ماریا مجبور شد میهنش را برای ادامه‌ی تحصیل ترک کند و راهی پاریس شود. او در همان جا همسر و شریک زندگیش پی یرکوری را یافت.
زمانی که ماریا برنده‌ی جایزه نوبل شد، زنان حتی نمی‌توانستند به عنوان محقق و دانشمند در یک آزمایشگاه مجهز و مناسب کار کنند. او کارش را در یک انبار سرد و نمناک آغاز کرد و در همان جا موفق به کشف دو عنصر رادیواکتیو جدید شد.
چند سال بعد، برای بار دوم جایزه‌ی نوبل به او اهدا شد. او دو دختر داشت که بعدها یکی از آن دو نیز برنده‌ی جایزه‌ی نوبل شد.

 

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.