دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

بابا لنگ دراز اثر جین وبستر

03 فروردین 1396 09:09 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 5 با 3 رای
بابا لنگ دراز اثر جین وبستر

بابا لنگ دراز

بابا لنگ دراز
نویسنده:جین وبستر
مترجم: آمنه کریمی
انتشارات اردیبهشت

 

بابا لنگ دراز جین وبستر
متولد 1876
نیویورک

 

 

 

جين وبستر (1876ـ1916 م)  نويسنده‌ی آمريكايي است. وي در نيويورك در خانواده اي ادب دوست و اهل مطالعه به دنيا آمد. پدر جين يكي از ناشران معتبر نيويورك بود و دايي‎اش «مارك تواين» نويسندة معروف و ارزشمندي در حوزة ادبيات نوجوانان بود. جين از دوران نوجواني تحت تأثير داستان‎ها و نوشته‎هاي مارك تواين قرار داشت و علاقه و استعداد زيادي براي نوشتن در خود احساس مي‎كرد. او توجه خاصي به علايق و خواسته‌هاي هم‌سن‌وسالان خود داشت و روابط و رفتارهاي آن‌ها را به دقت به خاطر مي‌سپرد، در مورد آنها فكر مي‎كرد و سعي داشت از اين تجربيات در نوشتن داستان‎هايش استفاده كند.
جين از تفاوت طبقاتي و وجود دو طبقة فقير و ثروتمند در جامعه آن روز رنج مي‎برد و همين مسئله موجب شد تا انديشة خلق اثري چون «بابالنگ دراز» در ذهن او جان بگيرد.
داستان بابا لنگ دراز يكي از مهم‎ترين آثار جين وبستر است. اين داستان، كه در1912 م منتشر شد، نام جين وبستر را در ادبيات داستاني نوجوانان جاودانه كرد. اين داستان به شيوه‎اي بيان شده كه هر فردي، در هر سن و سال، ارتباط خوبي با آن برقرار مي‌كند. در اين داستان علاوه بر وجود جنبه‎هاي سرگرم كننده، توجه به عواطف و احساسات لطيف انساني مثل بخشش، نوع دوستي، صبر و پايداري...به چشم مي‎خورد.


از دیگرآثار جین وبستر:
 وقتی پتی به دانشکده می‌رفت
 شاهدخت ویت
 جری جوان
 معمای چهارتکه
 هیاهوی بسیار برای پیتر
 تنها پتی
 دشمن عزیز بوده است


بابا لنگ دراز عزیز!
این دنیا سرشار از نعمت و شادمانی است و ما همه می‌توانیم در آن خوشبخت باشیم به  شرط این که هرکس راه خوشبختی و سعادت خود را پیدا کند و آن را در پیش بگیرد. همه‌اش به این ربط دارد که در برابر اتفاقات زندگی چقدر انعطاف پذیر باشیم..


آیا داستان جودی ابوت خیالی است یا واقعی؟
اگر می‌خواهید شخصیت‌های این داستان را آن طور که می‌خواهید تصور کنید پیشنهاد ما این است که رمان بابا لنگ دراز را بخوانید.

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.