دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

چهارشنبه ۸ دی در فرهنگسرای رسانه؛

«شاهزاده خانومی در مترو» به جمع نوجوانان کتاب‌خوان می‌آید

07 دی 1395 18:02 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 3 با 5 رای
«شاهزاده خانومی در مترو» به جمع نوجوانان کتاب‌خوان می‌آید

هشتمین نشست «کتاب‌خوانی دسته‌جمعی نوجوانان» با حضور محدثه گودرز نیا، نویسنده کتاب «شاهزاده خانومی در مترو» در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.ب 
«شاهزاده خانومی در مترو» به جمع نوجوانان کتاب‌خوان می‌آیدبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، «کتاب‌خوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از برنامه‌های ترویج کتاب‌خوانی در بین کودکان و نوجوانان است که هر دو هفته یک‌بار، چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
 این برنامه با همراهی رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان، برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود. بچه‌ها در طول دو هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتاب‌خوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
جلسه هشتم این نشست، چهارشنبه ۸ دی ساعت ۱۶ با حضور محدثه گودرز نیا و با خوانش و بررسی کتاب «شاهزاده خانومی در مترو» در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا برگزار می‌شود.
رمان «شاهزاده خانومی در مترو»‌ اثری تخیلی با موضوعی اجتماعی است که ویژه نوجوانان امروز از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به انتشار رسیده است.
در نشست های پیشین کتاب‌خوانی دسته جمعی نوجوانان، کتاب‌های «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی، «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، «خانه‌ای در تاریکی» نوشته سیامک گلشیری، «پسرخاله وودورو» ترجمه محبوبه نجف خوانی و «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شده است.

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.