دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

باشگاه‌های کتابخوانی باید گسترش پیدا کند

17 آذر 1395 13:32 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 2.25 با 4 رای
باشگاه‌های کتابخوانی باید گسترش پیدا کند

محمود برآبادی، نویسنده کودک و نوجوان معتقد است که تأثیر برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی کودکان و نوجوانان بر ترویج کتابخوانی بدون شک مثبت است، اما میزان این تأثیر به فعالیت ادامه‌دار مسئولان و مربیان بازمی‌گردد.

 

 
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، محمود برآبادی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان که برای شرکت در آیین گشایش جام باشگاه‌های کتابخوانی سبزوار، به این شهر سفر کرده بود، اظهار کرد: این فعالیت‌ها هر قدر گسترده‌تر باشد، جام باشگاه‌های کتابخوانی موفق‌تر خواهد بود. گستردگی این فعالیت‌ها بیش از هر چیز برمی‌گردد به این‌که مربیان و مؤسسان باشگاه‌های کتابخوانی تا چه حد درباره اهمیت این باشگاه‌ها توجیه شده باشند و به‌کار خود علاقه داشته باشند.

وی افزود: بدون شک باشگاه‌هایی که به شکل صوری و نمایشی تشکیل شده باشند، دیر یا زود شکست می‌خورند، اما این حرکت را در کل مثبت ارزیابی می‌کنم و به‌نظرم در بسیاری از شهرستان‌ها در ترویج کتابخوانی مؤثر خواهد بود.

برآبادی درباره برنامه‌های بازدید از شهر سبزوار گفت: در جلسه‌ای که در یکی از مراکز کانون پرورش فکری سبزوار با حضور کودکان سه باشگاه کتابخوانی سبزوار و مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و رئیس شورای این شهر برگزار شد، درباره قواعد مطالعه و کتابخوانی برای بچه‌ها صحبت کردم و به سؤالات آن‌ها پاسخ دادم و عزت‌الله الوندی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان نیز درباره اهمیت باشگاه‌های کتابخوانی با بچه‌ها صحبت کردند.

وی درباره برنامه کتابگردی این شهر نیز بیان کرد: به همراه بچه‌ها در برنامه‌ کتابگردی شهر سبزوار در کتابفروشی کانون پرورش فکری واقع در باغ ملی سبزوار شرکت کردیم که برای بچه‌ها جالب بود و کتاب هم خریدند.

این نویسنده حوزه کودک و نوجوان درباره جلسه برگزار شده در کتابخانه «نامی» شهر سبزوار گفت: در این جلسه رئیس شورای شهر سبزوار، قول‌هایی مبنی بر اختصاص یک اتوبوس برای تأسیس کتابخانه سیار داد که به حومه سبزوار و مناطق محروم برود و به بچه‌های کتابخوان، کتاب برساند.

جام باشگاه‌های کتابخوانی همزمان با معرفی سومین «پایتخت کتاب ایران» در اسفندماه سال جاری، برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.