دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

عطارشناس شهیر:

کتاب‌خوانی کاری بنیادی است/ ترویج کتاب از مدارس شروع شود

22 آبان 1395 15:32 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 2.8 با 5 رای
 کتاب‌خوانی کاری بنیادی است/ ترویج کتاب از مدارس شروع شود


 خبرگزاری فارس: کتاب‌خوانی کاری بنیادی است/ ترویج کتاب از مدارس شروع شود

یک عطارشناس شهیر گفت: باید ترویج کتاب‌خوانی در نیشابور و کشور بنیادی شود و این کار بنیادی باید از مدارس شروع شود، باید دانش‌آموزان را به سمت کتابخانه و کتاب‌خوانی سوق دهند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، رضا اشرف‌زاده در بازدید از هجدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران در نیشابور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید ترویج کتاب‌خوانی در نیشابور و کشور بنیادی شود و این کار بنیادی باید از مدارس شروع شود، باید دانش آموزان را به سمت کتابخانه و کتاب‌خوانی سوق دهند.

وی افزود: برپایی هجدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران در نیشابور باعث می‌شود که مردم  قدم بزنند و کتاب ببینند یا بخرند و بهترین تبلیغ کتاب است.

این عطارشناس شهیر خاطرنشان کرد: باید در خصوص خریداری کتاب به دانشجویان و دانش آموزان وزارت فرهنگ و ارشاد کمک کنند تا بتوانند کتاب خریداری کنند چون دانش آموزان و دانشجویان از توان مالی کمی برخوردار هستند.

اشرف‌زاده یادآور شد: نیشابور می‌تواند از مشاهیر خود استفاده کند و پایتخت علمی جهان شود و در سال‌های دیگر شعار پایتختی کتاب ایران تحقق پیدا خواهد کرد.

این شهروند افتخاری نیشابور عنوان کرد: اگر در پایتخت کتاب ایران کتابی نشر داده نشود پایتختی کتاب ایران بیهوده است و ما باید پی‌گیر تولید و نشر کتاب در سطح جامعه باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور نیز در ادامه تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور دارای دو غرفه در نمایشگاه هست که دریکی از غرفه‌ها انتشارات و کتب دانشگاه به فروش می‌رسد و در غرفه فرهنگی دستاوردهای علمی، پژوهشی و فرهنگی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

جعفر سعیدی افزود: استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور جهت خرید از نمایشگاه علاوه بر استفاده از بن کتاب و تخفیف‌های ویژه نمایشگاه می‌توانند کمک‌هزینه خرید کتاب که بودجه آن از دانشگاه تأمین‌شده است بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مسئله کتاب و کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه خصوصاً در بین جوانان و نوجوانان است.

سعیدی ادامه داد: بدون شک محصولی باعظمت و ارزش کتاب درخور این است که تبلیغ شود تا افراد جامعه به کتاب خواندن تشویق شده و این فرهنگ به‌صورت عادت در میان اقشار مختلف جامعه نهادینه گردد.

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.