دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

دیدار نویسندگان و شاعران با کودکان و نوجوانان سراسر کشور در هفته کتاب

19 آبان 1395 16:56 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 3.1 با 10 رای
دیدار نویسندگان و شاعران با کودکان و نوجوانان سراسر کشور در هفته کتاب

در هفته‌ کتاب بیش از 70 نویسنده، شاعر و مترجم با مخاطبان کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دیدار می‌کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب یاران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی قرار است پدیدآورندگان کتاب‌های کودک و نوجوان با سفر به شهرهای دور و نزدیک به گفت‌وگو با مخاطبان خود بپردازند.

به گفته‌ معاون تولید کانون، این برنامه با هماهنگی اداره‌های کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌ها و همکاری ستاد هفته‌ کتاب و با محوریت کتاب و کتابخوانی و تشویق مخاطبان به مطالعه صورت می‌گیرد.

مناف یحیی‌پور اعلام کرد: در جلسه‌های دیدار نویسندگان و کودکان و نوجوانان، نویسنده‌ها برای مخاطبان خود کتاب می‌خوانند، با آنان گفت‌وگو می‌کنند، به پرسش‌هایشان پاسخ می‌دهند و به نوشته‌های کودکان و نوجوانان گوش می‌سپارند و نکاتی را برای تقویت توانایی هنری‌شان درباره‌ آثار خوانده شده گوشزد می‌کنند.

وی افزود: این جلسه‌ها به اقتضای زمان و موقعیت، ممکن است در مراکز کانون یا مدارس و در مراکز استان‌ها یا شهرها و روستاهای دورافتاده برپا شوند. همچنین جلسه‌هایی برای گفت‌وگو و تبادل‌نظر نویسنده‌های مهمان با کارشناسان، معلمان و مربیان نیز تشکیل می‌شود.

یحیی‌پور درباره‌ زمان اجرای این طرح توضیح داد: سفر نویسنده‌ها و برپایی این جلسه‌ها به مناسبت هفته‌ کتاب و کتابخوانی، از چند روز قبل از شروع هفته‌ کتاب آغاز می‌شود و تا حدود دو هفته پس از هفته‌ کتاب ادامه خواهد داشت.

بر این اساس قرار است در طول اجرای این طرح کودکان و نوجوانان با نویسندگان، مترجمان و شاعرانی همچون بیوک ملکی، مصطفی رحماندوست، شهرام شفیعی، ‌افسانه شعبان‌نژاد، طاهره ایبد، مهری ماهوتی، فریدون عموزاده خلیلی، فاضل ترکمن، عباس سپاهی‌یونسی، غلامرضا امامی، داوود امیریان و دیگر فعالان شناخته شده‌ حوزه کتاب کودک و نوجوان دیدار کنند.

بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 24 آبان تا 1 آذر 1395 در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.