دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

داستان بی پایان - میکائیل انده

09 خرداد 1396 15:19 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 5 با 2 رای
داستان بی پایان - میکائیل انده

داستان بی پایان
نویسنده: میکائیل انده
مترجم:شیرین بنی احمدی
نشر چشمه


میکائیل انده نویسنده آلمانی ادبیات کودک
 و نوجوان وادبیات فانتزی بود.
او به خاطر اثری با نام “داستان بی‌پایان” مشهور است. از دیگر آثار مشهور او اشاره کرد
 می‌توان  مومو ، جیم دکمه‌ای و لوک راننده و جادوگرانی که خودشان را جادو کردند.
میکائیل یا میشل‌انده داستان‌های متعددی را برای کودکان نوشته ‌است. جیم دکمه‌ای و لوک راننده، نخستین اثری بود که او برای کودکان نوشت. یکی از داستان‌های او به نام مومو باعث گردید او صاحب جایزه ادبیات نسل جوان آلمان گردد. در حوزه ادبیات فانتزی، کتاب داستان بی‌پایان این نویسنده از شاهکارهای او محسوب می‌گردد. کتاب‌های میشل‌انده به بیشتر از 400 زبان ترجمه شده‌اند. آثار او برای  پویانمایی، اپرا، نمایش و کتاب‌های گویا نیز به کار گرفته شده است.


نگاهی بر کتاب:

"باستیان" پسرک چاق ده یازده ساله که برای فرار از دست مسخره شدن از سوی همکلاسی هایش به کتابفروشی آقای "کوراندر" پناه برده، متوجه می شود نه تنها آقای کوراندر بچه ها را دوست ندارد بلکه آن ها را موجوداتی پر سر و صدا می داند که همه چیز را خراب می کنند، اما باستیان از هنگام ورود به کتابفروشی به کتابی خیره شده که انگار نیروی جاذبه دارد و او را بدون مقاومت به سوی خود می کشد.
با لمس کردن کتاب احساس می کند ماجرایی در حال آغاز شدن

 

 برای اوست و او نمی تواند جلوی آن را بگیرد. به عنوان کتاب خیره می شود: "داستان بی پایان"! با خود فکر می کند انگار این همان کتابی است که بارها در خواب دیده و از وقتی به دام بلند پروازی افتاده، آن را آرزو کرده است.
چگونه می توانست به آن دست یابد؟ آقای کوراندر بسیار واضح به او گفته بود که نه تنها کتابی به او هدیه نمی دهد، بلکه حتی نخواهد فروخت اما نیروی خارق العاده کتاب  نمی‌گذارد او بدون آن کتابفروشی را ترک کند. اکنون برایش روشن شده که اصلا


 به خاطر همین کتاب به شکل مرموزی آن‌جا کشیده شده است. از غیبت آقای کوراندر استفاده کرده ، کتاب را با عجله در زیر پالتو پنهان و خود را از کتابفروشی به بیرون پرتاب می کند. او دزدی کرده است. دزدی کتاب....
"داستان بی پایان" نوشته "میکائیل انده"، داستان سفر به دنیای ناشناخته ها و رویاست. سفری است بی انتها که خواننده خود را به ماجراجویی در چندین داستان می کشاند. قهرمان نوجوان آن پی در پی بین دنیای واقعی و خیال در سفر و رفت و آمد است و به هر

دو دنیا شکوفایی
 می بخشد. به نظر می رسد خیال و واقعیت برای او جدایی ناپذیر و در هم تنیده اند و شخصیت  داستان، بخشی از هردوی آن هاست.

کتاب، داستانی است از ادبیات کلاسیک جهان که راه ورود به سرزمین رویاها را به همه نشان می دهد. با خواندن آن احساس می کنید کتاب، امانتی است که باید آن را به دیگری بسپارید تا قدم به داستانی بی پایان بگذارد.                                  
 

خواننده‌ی عزیز ایرانی،
از اینکه «داستان بی‌پایان» من سرانجام به فارسی نیز ترجمه شده‌است بسیار خوشحالم. قهرمان جوان من، «باستیان بالتازار بوکس» چاق و دست و پا چلفتی، تاکنون در بسیاری از کشورهای جهان دوستانی بی‌شمار یافته‌است که او را در سفر ماجراجویانه‌اش به سرزمین رؤیاها مشتاقانه همراهی کرده‌اند. آرزوی من این است که از این کتاب به ویژه در کشور شما - که از پشتوانه سنتی بزرگ و درخشان در ادبیات افسانه‌ای و تخیلی برخوردار است - با آغوش باز و به گرمی استقبال شود.
                                                                                                  با سلام‌های گرم،
                                                                                   دوست شما میکائیل انده

 

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.