دات نت نیوک

اخبار و اطلاعیه ها

مجموعه‌ی خانه درختی سحر آمیز - مری پوپ آزبن

06 خرداد 1396 15:06 | 0 نظر
Article Rating | امتیاز: 1.67 با 6 رای
مجموعه‌ی خانه درختی سحر آمیز - مری پوپ آزبن

مجموعه‌ی خانه درختی سحر آمیز

نویسنده: مری پوپ آزبن
مترجم: هوری عدل طباطبایی
تصویرگر: سل مرداکا
نشر نخستین


مری پوپ آزبن
متولد1949
آمریکا


خانه‌ی درختی سحرآمیز مجموعه‌ی داستان‌های تخیلی ـ علمی نوشته ی مری پاپ آزبورن برای گروه سنی کودکان و نوجوانان است. محبوبیت سری کتاب‌های خانه‌ی درختی سحرآمیز به  عنوان رتبه‌ی اول در سال 2006، در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیو‌یورک، کتاب‌های هری پاتر را تحت الشعاع قرار داد. سری کتاب‌های خانه درختی سحرآمیز مفتخر به کسب جوایز و دیپلم افتخار از انجمن‌های معتبر دنیا، از جمله انجمن ملی مدرسان انگلیس و انجمن کتاب فروشان آمریکا شده است. همچنین نویسنده – مری پاپ آزبورن- نائل به دریافت جوایزی  متعددی برای خلق این مجموعه شده است.
 مجموعه خانه‌ی درختی سحرآمیز در قالب داستان اطلاعات قابل توجهی از تاریخ، جغرافیا، فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف در اختیار مخاطب می‌گذارد. شخصیت اصلی این مجموعه خواهر و برادری  به اسم‌های آنی و جک می باشند که در هر کتاب با ماجراهای هیجان‌انگیز و عجیبی روبه‌رو می‌شوند .آن‌ها یک روز در حال گشت و گذار در جنگل، وارد کلبه‌ی کوچکی می‌شوند که بر فراز درختی قرار دارد. کلبه پر از کتاب است. آنی و جک در هر قصه،  یکی از کتاب‌ها را که درباره‌ی موضوعی خاص است و به زمان و مکان آن موضوع ‌می‌روند.


کتاب «زمستان جادوگر یخ» دارای 9 فصل به هم پیوسته با موضوعات اولین روز زمستان، سرزمین پشت ابرها، جادوگر یخ، سورتمه سواری، نورن‌ها، هالوهیل، غول سرما، بازگشت چشم و عقلانیت قلبی است.
در این کتاب‌ها، «مرلین ساحر»، «جک» و «آنی» را با خانه درختی به سرزمین افسانه‌ای می‌فرستد. در چهارمین مأموریت، در اولین روز زمستان جک و آنی عازم سرزمینی بسیار سرد هستند؛ جایی که چیز عجیبی اتفاق می‌افتد.


«جک و آنی و کتلین، لبه‌ی سورتمه را
 محکم گرفتند تا به بیرون پرت نشوند.
تدی سکان سورتمه را در دست گرفت
 و آن را روی برف هدایت و از قصر یخ
دور کرد. سورتمه روی برف‌های یخ‌زده
سرعت گرفت و گرگ‌ها را پشت سرجا
گذاشت.

تصاویر پیوست
امتیاز دهید:
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.